Motoclassic Wrocław 19-20 sierpnia 2017

Motoclassic to zlot pojazdów zabytkowych z lat 1886 – 1980 organizowany cyklicznie od 7 lat w miejscowości Ślęza koło Wrocławia. Zlot odbędzie się w Zamku Topacz w dniach 19 – 20 sierpnia 2017 roku. Aby wziąć udział w tym wydarzeniu, należy zarejestrować się na stronie  www.motoclassicwrocław.pl gdzie dostępny będzie formularz zgłoszeniowy oraz warunki uczestnictwa. Termin zgłoszeń zamknięty zostanie 1 sierpnia 2017.

Motoclassic Wrocław 19-20 sierpnia 2017

Wyjątkowy rajd ulicami miasta & parada na orientacje

18 sierpnia 2017 odbędzie się inauguracja imprezy. Tego dnia będzie mieć miejsce wyjątkowa parada po Wrocławiu zabytkowych pojazdów z lat 1886 – 1980, która wyruszy z Zamku Topacz. Równocześnie w tym czasie z dziedzińca Zamku Topacz wyruszy rajd na orientacje według itinerera, którego trasa i zadania są zawsze niespodzianką dla uczestników zlotu.

Podziwianie zabytkowych maszyn

29 i 20 sierpnia 2017 roku odbędą się dni otwarte dla publiczności w Zamku Topacz. Będą mogli oni wówczas podziwiać ponad 300 zabytkowych pojazdów z Polski jak i zza granicy. Zaplanowane są także specjalne atrakcje motoryzacyjne.

Atrakcje czekające w Zamku Topacz

Lokalizacja jest niezwykła i bardzo malownicza. To nie tylko miejsce na motoryzacyjną rekreacje, ale również na rodzinne i biznesowe wypady. Na terenie Zameku Topacz znajdują się: hotel, restauracja, muzeum motoryzacji oraz średniowieczny zamek.

Dla uczestników zlotu dodatkowo został zaplanowany Bal Komandorski, który odbędzie się w Sali Balowej Zamku Topacz 19 sierpnia (sobota). Impreza ma charakter zamknięty, więc warunkiem uczestnictwa w balu jest otrzymanie zaproszenia.

Goście specjalni

Temu wyjątkowemu wydarzeniu towarzyszyć będą znane osobowości.

PAUL BRACQ

Znany projektant samochodów głównie dla firmy Mercedes – Benz, ale także BMW, Citroen, Peugeot. Brał udział w pracach projektowych pociągu dużych prędkości TGV. Dzisiaj jest legendą samochodowego designu i jak sam się określa – specjalista nadwozi samochodowych.

KATARZYNA KULIGOWSKA

Doktor nauk humanistycznych, historyk techniki – motoryzacji. Jest rzeczoznawcą ministra kultury ds. techniki II RP, a międzyczasie renowacją zabytków motoryzacyjnych. Do niej należy jedyny na świecie zarejestrowany i zrekonstruowany motocykl Podkowa (wytwarzany do rozpoczęcia wojny)

KRZYSZTOF IBISZ

Jeden z najbardziej znanych i najpopularniejszych dziennikarzy i prezenterów telewizyjnych w Polsce. Słynie z profesjonalizmu i pozytywnej energii. Fan sportu, miłośnik zdrowego stylu życia i zabytkowej motoryzacji. Od 2011 roku związany z imprezą MotoClassic, występując w roli prowadzącego.

JOANNA ZIENTARSKA

Dziennikarka radiowa, prasowa i telewizyjna. Pasję do motoryzacji odziedziczyła po ojcu Włodzimierzu Zientarskim. Zakochana w swoich samochodach. O autach i innych pojazdach z kołami pisze na swoim blogu joannazientarska.com.

TOMASZ SKRZELIŃSKI  

Od 1990 roku rzeczoznawca, obecnie w „Rzeczoznawcy PZM” SA w Warszawie w siedmiu specjalnościach, ekspert techniczno-motoryzacyjny. Fanatyk, mechanik, restaurator pojazdów, koneser motoryzacji, zawodnik sportowy i działacz. Obecnie prowadzi prestiżowy Klub Pojazdów Zabytkowych – Fundacji Ochrony Zabytków Militarnych pod auspicjami Polskiego Towarzystwa Historycznego w Wielkiej Brytanii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *