Klasyczny Sprint Tychy 20 sierpnia 2017

Nie masz pomysłu jak spędzić 20 sierpnia ? Zapraszamy Cię na Klasyczny Sprint, który odbędzie się właśnie w ten dzień w Tychach. Takiego wydarzenia jeszcze nie było.

Klasyczny Sprint Tychy 20.08.2017

Przetestuj swojego klasyka

Klasyczny Sprint to jak sama nazwa wskazuje, impreza towarzysko-sportowa jednocząca wszystkich miłośników pojazdów klasycznych. Jeśli chcesz sprawdzić swojego klasyka, to masz taką możliwość na zamkniętym oraz bezpiecznym obiekcie. Natomiast, jeśli nie chcesz testować swojego samochodu klasycznego, to możesz pokazać go na imprezie towarzyszącej, czyli na zlocie pojazdów zabytkowych w tym samym miejscu i o tym samym czasie.

Klasyczny Sprint w pigułce

Organizatorem imprezy jest Autmobilklub Ziemi Tyskiej, który zaplanował Klasyczny Sprint na 20 sierpnia 2017 na torze FCA Tychy. Dobrze, abyś wcześniej pomyślał o tym wydarzeniu, ponieważ dopuszczalna liczba uczestników, to 80 załóg. Każdy uczestnik, który wyraził chęć udziału w sprincie, będzie miał możliwość 3 przejazdów po 2000m.

Pojazdy

W Klasycznym Sprincie mogą wziąć udział wszystkie sprawne klasyczne pojazdy dopuszczone do ruchu oraz wyprodukowane przed rokiem 1993. Możliwy jest start pojazdów młodszych (do 1995 roku), jednak muszą one posiadać szczególne cechy zabytkowe lub sportowe. Ostateczną decyzję o dopuszczeniu samochodu do imprezy podejmuje organizator.

Uczestnicy

Warunkiem koniecznym (oprócz pojazdu) jest posiadanie prawa jazdy kat. B przez kierującego. Ponadto, na fotelu pasażera musi zasiąść pilot, który ma ukończone 17 lat. Do Sprintu mogą być dopuszczone także osoby posiadające licencję sportów samochodowych. Musisz także pamiętać o kasku na swojej głowie jak i na głowie pilota. Brak kasku wyklucza Cię z linii startowej. Jeśli chcesz wziąć udział w imprezie, to musisz również uiścić wpisowe w kwocie od 120 zł do 150 zł, chyba, że jesteś członkiem AZT, to wówczas Twoja opłata wynosi 100 zł.

Podział na klasy wg. pojemności skokowej silnika

  • K1 – do 1200 cm3
  • K2 – powyżej 1200 cm3 do 1600 cm3
  • K3 – powyżej 1600 cm3 do 2000 cm3
  • K4 – powyżej 2000 cm3
  • OPEN – osoby posiadające licencję sportu samochodowego, jednak ich pojazdy są zmodyfikowane niezgodnie z biegiem czasu oraz nie spełniają kryterium wieku. Osoby z tej klasy nie będą brani pod uwagę podczas klasyfikacji generalnej.

 Zlot pojazdów zabytkowych

Podczas Klasycznego Sprintu, w tym samym miejscu i czasie odbędzie się Zlot Pojazdów Zabytkowych. Wydarzenie idealne dla osób chcących zaprezentować swój klasyczny pojazd, który ma wartość historyczną. To niecodzienne święto motoryzacji, więc warto abyś się tam pojawił. Zgłaszając chęć udziału w zlocie, będziesz zobowiązany opłacić wpisowe w kwocie 30 zł. W tej cenie otrzymasz pamiątkowy dyplom, naklejkę oraz posiłek dla Ciebie i Twojego członka załogi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *