Jak myć samochód ręcznie – zrób to z głową!

W dzisiejszych czasach najlepszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest myjnia ręczna, która niestety jest też najdroższym sposobem na umycie auta. Osoby, które nie chcą wydawać pieniędzy na myjnie ręczne lub automatyczne, nie są na straconej pozycji. Z tego artykułu dowiedzą się, jak samodzielnie umyć auto ręcznie przy pomocy sprawdzonych szamponów.

Najczęściej popełniane błędy

Kierowcy, którzy chcą uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek podczas ręcznego mycia swojego auta, powinni zawsze pamiętać o tym, aby równo ustawić i złożyć lusterka. Szczególną uwagę należy zwrócić także na antenę. Jeżeli istnieje taka możliwość, należy ją wykręcić. Przed przystąpieniem do mycia auta warto także założyć specjalne ubranie, które nie posiada zamków błyskawicznych i wystających guzików. Niestety podczas mycia ręcznego możemy nieumyślnie zarysować lakier, zatem zdjąć trzeba również zegarek i pozostałą biżuterię.

Jakich produktów używać podczas mycia samochodu?

Podczas ręcznego mycia kluczem do sukcesu jest wybranie odpowiednich kosmetyków i akcesoriów, które ułatwią i przyśpieszą pracę. Warto postawić przede wszystkim na niezawodny szampon z woskiem Meguiars Hyper Wash, który poradzi sobie nawet z największymi zabrudzeniami. Połączenie wosku Carnauba i syntetycznych polimerów daje naprawdę niesamowite rezultaty. Meguiars szampon z woskiem doskonale uwydatnia połysk i blask czyszczonego lakieru. W dzisiejszych czasach aktywna piana jest najprostszym i najszybszym sposobem na oddzielenie brudu i zanieczyszczeń.

Największe zalety mycia ręcznego

Największą zaletą mycia ręcznego jest oczywiście dokładność. Nawet najlepsze technologicznie myjnie nie są w stanie osiągnąć zbliżonych efektów do mycia ręcznego. Wbrew pozorom samodzielne mycie ręczne jest bardzo tanie. Jeżeli będziemy systematycznie myć swoje auto sprawdzonymi preparatami, to nasz samochód zawsze prezentować będzie się bardzo okazale. Nie można zapominać także i o tym, że mycie swojego ulubionego auta daje bardzo wiele przyjemności (a zwłaszcza końcowy efekt pracy).

Mycie ręczne od A do Z

W pierwszej kolejności należy bardzo dokładnie spłukać auto z kurzu, błota i pozostałych zabrudzeń. Doskonale sprawdzi się tutaj wąż ogrodowy. Po spłukaniu auta można przystąpić do właściwego czyszczenia. Najlepsze efekty można osiągnąć korzystając z profesjonalnej rękawicy wykonanej w całości z mikrofibry. Jest to najprostszy i najszybszy sposób na uporanie się nawet z bardzo trudnymi do usunięcia zabrudzeniami na lakierze. Dobrze sprawdzi się także zwykła gąbka, ale pamiętać należy o tym, że zbierają się na niej drobne kamyki, które mogą porysować auto. Jak wspomniano powyżej, warto postawić także na Meguiars – szampon z woskiem, który na pewien czas doda karoserii blasku. Na samym końcu za pomocą ściereczki z mikrofibry można osuszyć auto, dzięki czemu nie pojawią się nieprzyjemne zacieki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *