Relacja z American Cars Mania 2017

Amerykańska atmosfera, legendarne samochody, wszelakie konkursy – to wszystko i jeszcze więcej można było doświadczyć podczas V edycji American Cars Mania. Zapraszamy na relację z tego wydarzenia.

Relacja z American Cars Mania 2017

Powiew amerykańskiego klimatu

American Cars Mania to impreza odbywająca się w miejscowości Milcz i jest poświęcona głównie pojazdom amerykańskim – zabytkowym oraz współczesnym. Przez 3 dni każdy z nas miał możliwość oglądnięcia ponad pół tysiąca pojazdów, wśród których można było znaleźć klika ciekawych marek, takich jak: Chevrolet Impala 70, Chevrolet Mark IV o poj. 7,6 litra, Dodge Charger 1970, Chrysler Windsor 59 czy Buick Riviera 72. Organizatorzy również zadbali o prezentację legendarnych motocykli Harley – Davidson oraz Indian. Warto wspomnieć, że V edycja American Cars Mania należała do rekordowych, ponieważ podczas parady uczestników jej długość wyniosła 4 kilometry, a więc była to najdłuższa parada w Polsce.

Impreza pełna atrakcji

Amerykańskie pojazdy i robiące wrażenie motocykle, z pewnością były to główne atrakcje goszczące na American Cars Mania, jednak na tym to wszystko się nie kończy. W sobotę oraz w niedziele widowiskowym wydarzeniem było odpalenie 100-konnego silnika lotniczego, które wywarło ogromne wrażenie na oglądających. Ponadto, swoją siłę pokazał strongman Tadeusz „Spartan” Hryciuk, zdobywca wielu nagród w swojej kategorii sportowej. Również nie zabrakło różnorodnych konkursów. Uczestnicy mogli wziąć udział w konkursie:

  • Stylizacji Pin-up Girl
  • Na najładniejsze auto amerykańskie
  • Na najładniejsze auto klasyczne
  • Na najstarsze auto klasyczne

Organizatorzy postarali się także o część artystyczną wydarzenia, podczas której wystąpiły znane zespoły, takie jak: Weekend czy Łobuzy. Sobotni koncert uświetniła gwiazda wieczoru – zespół Cała Góra Barwinków. Dodatkową atrakcją było zaproszenie grup rekonstrukcji militarnej, którzy przedstawili uzbrojenie, umundurowanie oraz wyposażenie jednostek amerykańskich z okresu Desert Strom.

Strefa dla najmłodszych

Podczas V edycji American Cars Mania nie zabrakło atrakcji dla dzieci, które miały do dyspozycji miasteczko ruchu drogowego, zjeżdżalnie, baseny, stanowiska do malowania oraz strefę rozrywki zbudowanej z kilkunastu zamków. W przedostatni dzień imprezy, odbyła się Edycja Dziecięca ACM, podczas której najmłodsi otrzymali pluszowe misie oraz prawo jazdy Super Kierowcy ACM. Dodatkowo, w niedziele został zorganizowany koncert zespołu Zejman & Garkumpel, który zagwarantował najmłodszym wspólne śpiewanie, słodkości oraz co najważniejsze – dobrą zabawę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *